вівторок, 12 лютого 2019 р.

Вивчаємо професію візажист

На початку розповіді декілька слів  з історії професії. Косметичне ремесло зародилося в 1930-х роках. Важливо зазначити, що візажисти-стилісти того часу не особливо користувалися популярністю, оскільки багато з них були безробітними акторами, які, крім акторської майстерності, займалися макіяжем та створенням стилю. Ось чим можна пояснити той факт, що актори (артисти театру чи кіно) повинні були самі вміти наносити собі макіяж та підбирати костюми і зачіски. Однак, до кінця ери німого кіно студії почали наймати людей, які були відповідальними у сфері стилю та макіяжу – ось це і було народженням професії стиліста-візажиста.
Отже, візажист-стиліст – це, у першу чергу, художник, який малює не на полотні, а на обличчі або тілі; віртуоз стильного образу справжньої особистості.
Команда «Барви Случа» завітала до Ірини Володимирівни Закерничної,  стиліста-візажиста. «Ця робота, – розповідає майстер, – складається з кількох етапів: по-перше – це визначення кольоротипу людини; по-друге – це корегування і зорове поліпшення контуру обличчя, що виконується за допомогою різноманітних косметичних засобів, а також створення цілісного образу людини; по-третє – поєднання класичних прийомів із модними тенденціями макіяжу та стилю.
Професія візажиста-стиліста належить до розряду фізичної та розумової праці, адже майстер повинен докласти неабиякі зусилля, щоб проявити свою творчість. Займатися нею можуть як жінки, так і чоловіки різного віку. Трудова діяльність здійснюється в перукарнях чи салонах краси, на відповідно обладнаних робочих місцях. Вони ж, у свою чергу, мають бути добре освітленими, оснащені ергономічними кріслами, різноманітними полицями для інструментів і косметичних засобів та дзеркалами. Візажист-стиліст працює в приміщенні, зазвичай, стоячи».


На сьогоднішній день потреба на ринку праці висока. Адже візажисти-стилісти працюють в салонах-перукарнях, у фото-студіях, у весільних салонах, викладачами у вищих навчальних закладах, а також у невеликих приватних підприємствах.
Слід зазначити, що не всі можуть працювати по даній професії. Професія візажист-стиліст протипоказана людям, які страждають різноманітними алергічними захворюваннями, вадами зору та вадами опорно-рухової системи. А ті, хто все таки обрав професію візажиста, повинні мати художні здібності, здатність встановлювати контакт з людьми, розвинуту творчу уяву, образну пам‘ять, здатність сприймати і розрізняти широкий спектр кольорів і їх відтінків, почуття гармонії і симетрії.

         Саме такі якості та свою майстерність продемонструвала команді «Барви Случа» майстер Ірина Володимирівна.

Немає коментарів:

Дописати коментар