четвер, 10 січня 2019 р.

Проект «ПрофіКемп» – дорога у прогресивне майбутнєЩо таке інтерактивні карти, як створити дизайн і зібрати всі дані в одне ціле для зацікавлення потенційного користувача? Відповіді на ці запитання вчора дізнавалася шкільна молодь із уст сертифікованого інструктора з Аdobe XD Івана Федорича. Адже у рамках партнерської зустрічі-навчання команд Міжрегіонального інноваційного проекту профорієнтаційного спрямування «ПрофіКемп» у Львівському МЦЗ проводили майстер-клас на тему: «Створення інтерактивної карти».
У семінарі взяли участь десять старшокласників з різних команд, більшість  з них після закінчення школи планують  пов’язати своє життя та кар’єру з ІТ-сферою.
«У майбутньому я хочу стати програмістом.  Тож  коли дізнався, що завдяки проекту «ПрофіКемп» зможу відвідати майстер-клас з програмування, дуже зрадів. І не дарма, адже, інструктор просто та доступно пояснив досить складні процеси створення власного програмного продукту», розповідає учасник команди «Раціо» Вадим Івасишин.
Мета заходу – навчити школярів створювати  інтерактивні карти своєї місцевості,  згодом ці ж мапи учні  зможуть презентувати у фінальному конкурсі проекту.
За словами наставника Івана Федорича, представники кожної команди мали не лише зрозуміти, що таке інформаційна карта, але і принципи її роботи та  використання.
«Основне  завдання, яке я поставив перед учнівством, – це проаналізувати на яку аудиторію буде спрямована їхня програма. Першим етапом нашої роботи було створення паперового прототипу майбутньої електронної мапи», переконує інструктор.
Він охоче поділився з учасниками власним досвідом, після чого діти самостійно розробили інформаційне меню програми, навчилися створювати дизайн та орієнтуватись на потрібних користувачів.
«Я ще ніколи не робила програмне забезпечення тож створити інтерактивну карту було досить важко, для мене це нові знання та вміння. Дуже вдячна «ПрофіКемпу», що  дав мені можливість вперше побувати на такому тренінгу, впевнена, що в майбутньому здобути мною навички обов’язково знадобляться», каже Надія Шляхетка з команди «Білі Хорвати».
«Я просто у захопленні від майстер-класу, як повернуся додому обов’язково ще раз спробую створити власну програму», переконує капітан Львівської команди «Тримбульки», Олександр Сущик.
З позитивними враження та новими навичками, старшокласники успішно створили сучасні презентаційні проекти-прототипи майбутніх карт, а здобуті хлопцями і дівчатами знання, знадобляться їм для подальшої роботи над проектом.
Довідково. Інтерактивна карта – це інноваційний веб-ресурс, користувачі якого можуть переглядати, редагувати та аналізувати просторові дані за допомогою звичайного браузера.
В інтерактивній карті представляється картографічна інформація, зміст якої викладений пошарово з можливістю маніпулювання різною тематикою та редагуванням змісту. Ефективність використання мап досягається завдяки семантичної складової представленої в атрибутивній таблиці, доповненої довідковою інформацією такою як: описи, зображення об’єктів, числові дані, фотографії тощо.
Тетяна Саранчук,
провідний фахівець із звязків з громадськістю та пресою
відділу інформаційної роботи та архівної справи
Львівського обласного центру зайнятості

Немає коментарів:

Дописати коментар