Учнівська команда із Золочівщини «Unicorn», учасниця Міжрегіонального інноваційного проекту профорієнтаційного спрямування «ПрофіКемп», побувала у с. Скнилові, де оглянула унікальну бібліотеку. Свого часу В. Сухомлинський сказав, що бібліотека – це той храм, де народжується і зберігається духовність. А ще в давнину книгозбірню називали «домом життя», «притулком мудрості», «аптекою для душі».
Пропонуємо вашій увазі розповідь про побачене Насті Гутор.
П’ять років нелегкої праці і ось ця краса готова! Бібліотека для громадськості саме тут, у селі Скнилові, що на Золочівщині, відкрита! Краєзнавче книгосховище доступне для широкої аудиторії, створене приватним підприємцем, журналістом, політиком, директором львівської книгарні «Рідкісна книга» Анатолієм Недільським.
У бібліотеці функціонують такі відділи як краєзнавство та історія України, мистецтвознавство, фольклор та етнографія, навчання та виховання, політологія, природничі науки, економіка та господарство, Західна Україна, Центральна та Східна Україна, українська діаспора, періодика, проза і поезія до 1945 року, релігійна музика XVII – XX століть, зарубіжна україніка.
Також тут розміщені літній та зимовий конференц-зали, читальня, зал для презентацій та творчих виступів, виставкові, кімната для кави, для найменшеньких – басейн з підігрівом води та дитячий майданчик, літня сцена, два музеї: краєзнавчо-літературний та музей галицької родини, три кімнати готельного типу. І все це облаштоване надзвичайно по-сучасному.
Бібліотека наповнює єство позитивними емоціями, інтер’єр зроблений у яскравих кольорах. Описати всю красу цього комплексу просто нереально, це потрібно побачити власними очима. А ви не задумувались над питанням: «Бібліофільство чи книголюбство?». Ці слова за значенням майже подібні. Адже книголюб – це людина, яка любить книги, читає їх, а бібліофільство – потяг до книги, до збирання, глибокого вивчення рідкісних книг. Тому професори та упорядник книги «Альманах бібліофілів» прагнуть привернути увагу до науки, що вивчає бібліофільство.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.