У конференц-залі Відпочинкового Двору "Калина" в Тухлі, де розмістилися хлопці та дівчата разом із кураторами, першим до слова запросили директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка. Він зазначив, що пілотна програма «ПрофіКемп» має на меті зорієнтувати випускників у світі професій, застерегти їх від помилок під час вибору трудової стежини.
– Нині чимало молодих осіб, завершивши навчання у школі, опиняються на роздоріжжі. Адже велика кількість спеціальностей та освітніх напрямів, що існують у даний момент, абсолютно не допомагають визначитися, чим займатися у житті, – зазначив очільник ОЦЗ. – А ви маєте чудовий шанс дізнатися, які професії актуальні на локальному ринку праці. Особливо затребуваними є представники робітничого фаху, здобувши який, кожний обов’язково буде забезпечений високооплачуваною роботою. Бажаю Вам добра, здоров’я, наснаги, успіху в обраній справі, а ще – будьте лідерами, адже Україні бракує активних громадян.
Його виступ продовжили голова Славської об’єднаної територіальної громади Володимир Бега та провідний спеціаліст відділу економічного розвитку, інвестицій та туризму управління економічної політики Сколівської райдержадміністрації Степан Павлюх, котрі наголосили, що у карпатському регіоні надзвичайно цікавою, прибутковою та перспективною є туристична сфера.
Як створювати якісні світлини, робити красиві селфі, правильно обирати локацію, формувати композицію, працювати з моделлю та на багато інших питань відповіла професійний фотограф. А оператор компанії «E-MOTION production», одразу запропонував слухацькій аудиторії на практиці застосувати отриману інформацію, відзнявши коротенький сюжет про сусіда за столом. Уважно дослухаючись до порад гуру відеозйомки, юні «профікемпики» одразу включилися у роботу.
Навчання навчанням, а обід – за розкладом, тому опісля інтенсивних мозкових штурмів на учасників дійства чекала трапеза. А поповнивши запас сил і енергії, до уваги юнацтва – майстер-класи з плетіння ляльок-мотанок від місцевих мисткинь, секрети різьбярської справи від жителя с. Тухлі дев’ятикласника Юрка, презентація українських вишиванок, рушників та іншого старовинного краму. На галявині у дерев’яних альтанках розмістилися дві Катерини, Ільків і Лісова, котрі завдяки Проект "Рука допомоги" та посадовцям Сколівської районної філії Львівського ОЦЗ розпочали підприємницьку діяльність. Цього дня вони влаштували для дорогих гостей дегустацію різноманітних сирів власного виробництва, а ще – ароматної буженини і підкопчених ковбасок. Поруч за столиком пригощала діточок запашною хлібиною з майовим медом пані Ольга, місцева травниця. Жінка, одягнена в український стрій, охоче розповідала, що кожна рослинка має цілющі властивості, а тому може вилікувати певну хворобу.
Учасники «ПрофіКемпу» не стримували захоплення від дійств, що відбувалися навколо, милувалися красою гір, на повні груди вдихали чисте, мов кришталь, повітря, сміялися, бігали і веселилися. Хтось помчав до річки робити фото, інші намагалися зафіксувати найцікавіші моменти на мобільний телефон, були й такі, що не відходили від столиків зі смачними наїдками.
Здавалося, ну що ще можна придумати? Але, коли на імпровізовану сцену вийшли солістки аматорського колективу «Вишиванка» і затягнули пісню на три голоси, а за який час до них доєднався фолк-гурт «Фіглярі» і музики заграли так, що ноги самі в такт почали рухатися, дітей вже не можливо було стримати. Вони взялися за руки і пустилися в танок. Навіть небо, яке трішки похмурніло і подарувало після спекотного дня теплий дощик, на хвилю розтулило хмаринки, аби подивитися, як бавиться українська молодь, майбутнє нашої держави.
Тепер на хлопців і дівчат зі шести команд, а також їхніх наставників із ГО «Ангелик» чекає підготовка до змагань, на яких вони мають продемонструвати, що вміють не лише веселитися, але реалізовувати набуті знання на практиці, створювати унікальні проекти, прославляти рідний край та святу землю.
А далі? А далі буде…
За матеріалами Львівського обласного центру зайнятості
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.