пʼятниця, 23 серпня 2019 р.

Незриме коріння української душі

"ПрофіКепм" завершився, але це не значить, що "ГУК" припинив досліджувати рідний край! У четвер, 22 серпня 2019 р., "ГУК" із друзями відвідав виставку Анжеліки Рудницької "Незриме коріння", що експонується в районному будинку культури. Ця жінка має багато титулів: мисткиня, волонтерка, арт-директорка, телеведуча. Її роботи сповнені автентичності та почуттів. Серед визначних робіт і "Декаполіс" - така собі історія єднання світоглядів та культури груп міст, втілена червоними нитками на білому фоні. Робота мисткині використовувалася як символ боротьби жіноцтва з раком молочної залози. Важливий сенс мають і подушки з принтом художниці, вони наче навіюють яскравий та міцний сон. Варто зазначити, що всі роботи Анжеліки пронизані життям та його проявами. Тож якщо шукаєте натхнення та мотивацію, неодмінно завітайте на виставку. Не пошкодуєте!

Анастасія Савенко







Про "ефект довгого хвоста" або Плоггінг у дендропарку (ремікс)

Приємно усвідомлювати, що "ПрофіКемп" на Каховщині залишив по собі гарні традиції й тенденції. Наприклад, нещодавно команда ГУКівців за традицією завітала до міського дендропарку. Нашою "зброєю" стали кілька пар гумових рукавичок та кілька мішків для сміття. До речі, цьогоріч ми використовували багаторазові лантухи замість пластикових, а після прибирання почистили їх та лишили для майбутніх суботників:wink: На деякий час нам довелося стати рибалками, бо безліч сміття довелося виловлювати просто з Дніпра. Серед найрозповсюдженіших відходів: недопалки, порожні пляшки з-під алкоголю та цукеркові обгортки. Що це означає? Ми не розповідатимемо про безвідповідальних громадян, але говоритимемо про наслідки. Один недопалок дорівнює приблизно 500 літрам забрудненої води. Обгортки для солодощів через неоднорідність складу часто непридатні для переробки. Страхітливо знаходити упаковки з-під морозива чи насіння дизайну, який не існує вже кілька років. Давайте виправимо це разом, а нашу оселю зробимо чистою!
Анастасія Савенко



понеділок, 12 серпня 2019 р.

«ГУК» фестивалить

11 серпня команда «ГУК» стала частиною наймасштабнішої події року в Каховці. У цей день до міста завітав культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну». Фестиваль у Каховці став частиною Всеукраїнського мандрівного  фестивалю «З країни в Україну», який запланований у 18 містах України. Організаторами фестивалю є локальна команда місцевих активістів Каховки, яка діє за підтримки київської професійної команди. Мандрівний фестиваль «З країни в Україну» - це культурно-просвітницька подія, спрямована на розвиток української культури у невеликих містах. Ставить за мету популяризувати українське мистецтво та усвідомити свою українську гідність і цінність.


«ГУК» радо долучився до неординарної події й потрапив у розклад свята з двома реалізованими проектами:


12:00–18:00
Містечко ГО
Проект команди ГУК (Гімназія.Україна. Каховка) «Каховщина…варто приїхати!»- учні Каховської гімназії діляться досвідом, як створювали туристичний маршрут.
Проект ГУК «Кошеня купуй, тваринку рятуй!»- це зоозахисний акція, яку можна проводити в будь якому місті. Приходьте – навчимо!




Окрім інформації про туристично привабливі місця Каховщини, досліджені й описані учасниками команди протягом участі в проекті «ПрофіКемп», учасники й глядачі фесту отримали змогу перевірити  свої знання про рідне місто (змагаючись за солодкі призи), а для малюків було вдосталь тематичних розмальовок, виставка рукодільних котиків і кумедна фотозона  

 
 
 



вівторок, 2 липня 2019 р.

«ГУК»: Mission Complete


На молодіжному круглому столі, присвяченому Дню молоді, команда «ГУК» звітувала про успішну реалізацію проекту «Каховщина… Варто приїхати!», підпроект «ПрофіКемпу», що дозволив професійно виготовити друковані рекламні матеріали й зразки сувенірної продукції, якісно провести промоакції, а відтак – отримати три перших і одне друге місця (з п’яти можливих номінацій!) на обласному фіналі проекту. Каховська влада високо оцінила роботу команди, й міський голова урочисто нагородив «ГУК» за активну участь у розвитку молодіжного руху й участь у громадському житті міста під час святкування Дня молоді.









середа, 19 червня 2019 р.

Фінал "Профікемпу"


Міжрегіональний фінал проекту «ПрофіКемп», над яким працювали майже 2 роки, феєрично пройшов 11-12 червня у м.Скадовськ на Херсонщині.




Нагадаємо, що це – інноваційний проект з профорієнтації учнівської молоді, який в нашій області реалізували спільними зусиллями центри зайнятості, бібліотеки та школи. 19 команд учнів 8-9-х класів протягом 2018-2019 років вивчали існуючі та прокладали нові туристичні маршрути рідним краєм,  знайомились з десятками різноманітних професій.
У Скадовську честь нашої області захищала команда «Вільний вітер» Синівської ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району, яка перемогла в обласному турі проекту. Вона змагалась з профікемпівськими командами з м.Борислав Львівської обл.,  м. Рахів  Закарпатської обл. та зі Скадовська.




Приємно відзначити, що величезна підготовча робота принесла гарні результати. «Вільний вітер» достойно представив свій туристичний маршрут «Неповторні куточки Погорини» і завоював кубок за почесне ІІ місце. З таким же результатом виступили наші юні екскурсоводи Юрій Ігнацевич з Млинова та Анна Цимбалюк з Демидівки. Виставка оригінальної сувенірної та рекламної продукції Рівненщини вразила членів журі та зайняла І місце серед команд.



Дякуючи організаторам – Херсонському обласному центру зайнятості та Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, перебування учнів у Скадовську було  дивовижно цікавим та приємним. Поза змаганнями відвідали Скадовський дельфінарій, аквапарк, викупались у морі, прогулялись на катері, відвідали біосферний заповідник Асканія Нова, повеселились та потанцювали на дружній вечірці.
За успішну реалізацію проекту «Профікемп» колектив Рівненської обласної бібліотеки для дітей нагороджений дипломом від Української асоціації працівників бібліотек для дітей, який урочисто вручила Алла Гордієнко, директор Національної бібліотеки України для дітей, голова журі конкурсу.

Відео:





субота, 15 червня 2019 р.

"ПрофіКемп". Репортаж з міжрегіонального фіналу

11-12 червня у місті Скадовську відбувся фінал Міжрегіонального проекту з профорієнтації учнівської молоді «ПрофіКемп», учасниками якого стали чотири команди-фіналіста із Закарпатської, Львівської, Рівненської та Херсонської областей.

Гідним завершенням проекту стали сценічні театралізовані виступи-презентації туристичних маршрутів, що відбулися 12 червня на сцені Скадовського районного будинку культури імені Т.Шевченка. 
На захід завітали та учасників фінального заходу проекту привітали:
- Дмитро Бутрій, т.в.о. голови Херсонської обласної державної адміністрації;
Ірина Вознюк, начальник Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів Державної служби зайнятості (Центрального апарату); 
- Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, кандидат культурологічних наук, Президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, заслужений працівник культури України;
- Олег Сокольчук, секретар Скадовської міської ради;
-  Анатолій Подофа - генеральний директор приватного акціонерного товариства "Фірма Херсоноблагробуд",
і, звичайно ж, - ініціатори проекту та організатори фіналу - Анна Бардашевська, директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки, заслужений працівник культури України, і Євгеній Єрашов, директор Херсонського обласного центру зайнятості, заслужений працівник соціальної сфери України.
Зі сцени поважні гості та організатори побажали молоді вдосконалювати досвід та навички, що були отримані під час участі у проекті, зробити правильний свідомий вибір свого професійного старту.
Команда "Робінзон&company", м. Скадовськ,
Херсонська область

Команда "Вільний вітер" Синівської ЗОШ Гощанського району,
Рівненська область
Виступи команд містили інформацію, яку протягом року учасники проекту зібрали, досліджуючи у своїх регіонах визначні природні, культурні та історичні пам’ятки, вивчаючи знакові історичні події та внесок окремих особистостей у розвиток свого краю, і разом з тим - професії, пов’язані з туризмом та рекреаційним сектором.
Команда "Fun-Route", м. Рахів,
Закарпатська обасть

Команда "Oil City", м. Борислав,
Львівська область
Феєричні виступи не залишили байдужими присутніх у залі. Під звуки овацій, "кричалок" та бурхливих оплесків вболівальників команди змінювали одна одну на сцені. Особлива увага саме до цієї конкурсної категорії була не випадковою - адже саме за підсумками сценічних виступів команд вирішувалось, кому дістанеться головний приз змагань - сучасний музичний центр - і як розподіляться місця на "п'єдесталі".

Переможців у всіх конкурсних категоріях визначало компетентне журі, до складу якого увійшли Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей; заступниця генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей по роботі та зв'язкам з громадськістю Людмила Полікарпова; Олександр Калігаєв, начальник відділу навчальних закладів Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів Державної служби зайнятості (Центрального апарату); Наталія Пешко, начальник відділу організації профорієнтації Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів Державної служби зайнятості (Центрального апарату); Олександр Долинко, голова Голопристанського районного відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. 
Ще напередодні, 11 червня, журі переглянуло виступи гідів-екскурсоводів (індивідуальна категорія), а також оцінило роботу команд-фіналістів у категоріях "Кращий туристичний маршрут" та "Краща PR-кампанія проекту".
Місця розподілились наступним чином:
- у категорії "Кращий гід-екскурсовод":

І місце - Марта Мількович, команда "Oil City"

ІІ місце - Юрій Ігнацевич, команда "Вільний вітер"

ІІІ місце розділили Даніїл Смирнов, команда "Робінзон&company", і Олександр Іванов, команда "Fune-Route".


У категорії "Кращий туристичний маршрут" І місце розділили команди "Fune-Route" та "Oil City", ІІ місце журі присудило команді "Робінзон&company", а ІІІ - команді "Вільний вітер".

Категорія "Краща PR-кампанія" була оцінена компетентним журі наступним чином:
І місце - команда Херсонської області, ІІ місце розділили команди Рівненської і Львівської областей, а "бронзу" здобула команда Закарпатської області.

Дні, проведені у Скадовську, запам'ятаються "профікемпівцям" не лише змагальною програмою, а й екскурсіями, майстер-класами, дружніми вечірками, квестами і, звичайно, теплим південним сонцем і ласкавим морем.

12 червня, безпосередньо перед вирішальним змаганням на сцені, команди презентували почесним гостям урочистого фіналу і поважному журі виготовлену в рамках проекту сувенірну продукцію, що презентує найпривабливіші, найдивовижніші, унікальні місцини й туристичні об'єкти рідного краю. Кожна команда презентувала свої витвори - ляльки-мотанки, вироби із глини та сіна, сувенірне печиво, альбом на полотні, друковану рекламно-туристичну продукцію тощо. Діти розповідали про професії, до яких вони долучилися під час проекту. Їх спектр виявився доволі широким і різноманітним: гіди-екскурсоводи, фотографи, оператори, журналісти, краєзнавці, модельєри, бібліотекарі, швачки, кухарі, кулінари... 



І здобули собі в залік додаткові бали, що втілились у дипломи відповідних ступенів: І - команди "Вільний вітер" та "Oil City", ІІ - "Робінзон&company", а ІІІ - "Fune-Route".

Отож, настав кульмінаційний момент. Всі учасники проекту в очікуванні оголошення переможця! Серед кращих компетентне журі обрало команду, яка отримала найбільше балів у дводенному змагальному марафоні фіналу проекту...
Це команда "Oil city" з міста Борислав Львівської області!

ІІ місце розділили команди "Вільний вітер" із Рівненщини та "Робінзон&companу" з Херсонщини, почесне ІІІ місце посіла команда "Fun-Route" із Закарпаття.

Капітани отримали в подарунок ще й ексклюзивні подарунки - стильні рюкзаки з необхідними туристу й досліднику речами від Національної бібліотеки України для дітей, а команди - книжкові подарунки від Національної бібліотеки України для дітей та Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Організатори проекту, координатори усіх чотирьох команд-фіналістів проекту були відзначені подяками, а директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Олександрович Єрашов - нагороджений пам'ятною медаллю Національної бібліотеки України для дітей «Серце віддаю дітям».
Яскравим завершенням свята став спільний танець чотирьох команд, який переконав: учасники проекту здобули не лише певний досвід і орієнтири свого професійного майбуття, а й нових друзів, яких єднає спільний досвід, спільні спогади і моменти натхнення та творчості.